Филм за топол мелење

Hauming Enterprise Import & Export Co. Ltd. е водечки производител, на снабдувачот и извозник на Филм за топол мелење in Vietnam кој е Инженерните од најдобар квалитет на суровините и се признаваат за нивните цврсти и издржливи изградба услуга живот. Овие производи се особено познати по повеќе функционална живот, издржливост и безбедно користење. Покрај тоа, ние исто така нудиме овие производи во различни форми, дезени и големини. Нашите клиенти може да се искористат од нас овие производи со висок квалитет по пристапни цени.
Презентирање на широк спектар на

Филм за топол мелење

кој има висока затегнувачка цврстина, се димензионален точни и се многу издржливи. Лесен за одржување, овие производи имаат висока спроводливост.
  • Филм за топол мелење - PU:004wp
Филм за топол мелење
модел - PU:004wp
PU-004wp може да се заглави на задната страна на етикетата за трансфер без назад лепак,На пример стадо листови или фолија листови.Дебелината е 40μ.Тоа е речиси совршен материјал на ПЕ како врзан филм.
Карактеристики на производот:
1.Тоа може да одговара на сите видови рефлективен филм,Текстил,Метал,Стакло итн,Се одлични лепила,Отпорност на вода и анти-нафта.
2.Имаше предности, вклучувајќи силна адхезивност и може да се мијат повеќе од 30 пати на 60 степени.
3.Не содржи формалдехид,Не-Токсични и е еколошки производи.
Hauming Enterprise Import & Export Co. Ltd.
PU:004wp
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
Hauming Enterprise Import & Export Co. Ltd.
Филм за топол мелење производителот и Филм за топол мелење снабдувач, исто така, фабриката берза дистрибутер - над 5.100 купувачи околу светот во heattransferpaper.co
PU:008wp
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Hauming Enterprise Import & Export Co. Ltd.
Филм за топол мелење производителот и Филм за топол мелење снабдувач, исто така, фабриката берза дистрибутер - над 5.100 купувачи околу светот во heattransferpaper.co
PU:012wp
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Hauming Enterprise Import & Export Co. Ltd.
Филм за топол мелење производителот и Филм за топол мелење снабдувач, исто така, фабриката берза дистрибутер - над 5.100 купувачи околу светот во heattransferpaper.co
PU:014wp
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings